IT – сфера розвивається дійсно вражаючими темпами, тому навчання в даному напрямку важко назвати недостатньо перспективним. Інше питання в тому, що важливо правильно вибрати напрямок. Так які IT – фахівці будуть затребувані в найближчі роки більше всього? Ми вирішили прислухатися до думок HR-експертів і поділитися з вами отриманими відомостями.

По-перше, експерти кажуть, що в динамічній сфері IT поки що постійно відчувається нестача спеціалістів високої кваліфікації. З появою і розвитком нових технологій та різноманітних напрямків діяльності постає питання — де саме знаходити фахівців, які володіють знаннями та досвідом у потрібній керівнику тієї чи іншої компанії сфері? Як правило, такі специ «виростають» з профі в суміжних сферах? на сьогоднішній день це абсолютно природний для ринку праці процес. Ми ж вирішили з’ясувати, які саме фахівці будуть затребувані вітчизняними компаніями у найближчі роки, в яких нових спеціальностях сьогоднішні програмісти, інтернет-маркетологи та аналітики зможуть самореалізуватися.

По-перше, якісно новим і при цьому високо затребуваним напрямком у сфері комп’ютерних технологій стане бізнес-освіту з ухилом у бік IT. Учні можуть вибирати курс стандартно з трьох варіантів – це програма mba, програма професійної перепідготовки і магістратура. Та ж школа IT-менеджменту (підрозділ економічного факультету Академії при Президенті РФ) пропонує всім бажаючим пройти навчальну програму вечірньої або модульною формою навчання.

Другим помітним трендом на ринку праці в форматі «подвійних професій» стали затребувані і програмісти з вузькими компетенціями 3D-дизайнера. Як і у випадку з бізнес – ухилом (бізнес аналітика), об’єднані профі виявляться більш корисними для роботодавця, оскільки зможуть виконувати відразу кілька функцій на досить високому рівні. Втім, як другої спеціальності можна вибирати і посаду менеджера продукту, розробника, верстальника і т. д. Цікавий той факт, що такі «чарівники» особливо високо затребувані в невеликих стартапів і регіонах.

Висновок із сказаного вище можна зробити тільки один – професійні умови сучасного життя змінюються дуже стрімко, тому фахівцям вигідно не замикатися на окремій спеціалізації, а постійно рости і розширювати сферу своєї компетенції. Наприклад, комбінація IT+бізнес є досить новою і планує ще масштабно розвиватися.

Схожі записи