Індексація сайту — фраза зрозуміла кожному блогеру і в теж самий час, для простого обивателя це темний ліс. Ага, що ти там мені говориш про індексацію якогось сайту, нам би краще індексацію зарплати, посібників та вкладів. І якщо індексація зарплати — це коригування її у відповідності з індексом споживчих цін, то що тоді індексація сайту? Не сильно напряг вам мозок? Давайте почнемо з самих азів.

Індекс (від лат. index) — список, реєстр, покажчик. В нашому житті ми стикаємося з індексом суцільно і поруч: поштовий індекс, каталоги, змісту книг, телефонні довідники і так далі. Кожна пошукова система має своїм власним громандным індексом, в якому зберігається інформація розбита по «поличках».

Індексація сайту

Наведу цитату з книги Ашманова:

Зібрані разом основи всіх слів з усіх текстів зводяться в індекс — своєрідний словник, в якому основи упорядковані за алфавітом, а при кожній основі записано, з якої сторінки вона взята (номер сторінки) і на якому місці на цій сторінці дана основа стояла (номер входження). Основи в словнику упорядковуються за алфавітом для зручності пошуку по ним. Таким чином, індексний запис має наступну структуру:

ОСНОВА / номер сторінки + номер входження / номер сторінки + номер входження / номер сторінки + номер входження / ….
Після для економії місця і підвищення швидкості використання індексу його структуру всіляко оптимізують і ускладнюють. Наприклад, замість основ в індексі зберігають їх номери (так як номери коротше і мають фіксовану довжину), а основи зберігають окремо; номери сторінок не пишуть всякий раз, а тільки один раз для всіх входжень з даної сторінки, і т. д. Потім індекс упаковується для економії місця, ще раз індексують для прискорення доступу і т. д.

Більшість формулювань, того, що таке індексація сайту зводиться до того, що це процес обходу пошуковим роботом (павук, спайдер, бот) сторінок сайту, у результаті чого він заносить в індекс пошукової системи інформацію про знайдених сторінках (зображення, посилання, текст тощо). Ось тільки слід пам’ятати про те, що пошукові роботи бувають хороші і погані ? . Приходить один і заносить ваші сторінки в індекс, але трапляється і таке, коли після приходу іншого картина виходить з точністю до навпаки: було 500 сторінок в індексі, а стала 1. Даний бот більш відомий як фільтр АГС — борони вас Боже, від його обіймів.

Важлива індексація сайту?

Впевнений, що знайдуться ті, які скажуть, що без неї можна обійтися. Ось взяти скажімо ВКонтакте — довгий час вміст цієї соціальної мережі було взагалі закрито від пошукових систем, тобто це було усвідомлене обмеження індексації. Так, можна прожити, навіть якщо ваш сайт і не буде знаходиться в індексі пошукових систем. Зрештою, можна ж купувати трафік, але навіщо купувати, якщо можна отримати безкоштовно? Якщо ваш сайт добре індексується і ви бодай трохи знаєте про оптимізацію тексту, то отримати відвідувачів з пошукових систем не складе великої праці. А чим більше відвідувачів, тим більше що? Не скажу — грошей! Правильніше буде сказати — тим більше можливостей для конвертації цього трафіку в гроші! Дуже багато способи заробітку в інтернеті побічно зав’язані на індексації сайту.

Мало хто захоче купити у вас посилання, знаючи що у вас в індексі тільки головна сторінка. Якщо хочете, то скажу що індексація сайту — це один з критеріїв оцінки якості сайту. Не знаю, як Ви, але якщо я бачу що сайт знаходиться під АГС, то у мене одразу складається не дуже добре ставлення до такого ресурсу. Якщо моєю метою є просування сайту в google, то одним з критеріїв за яким намагаюся відбирати донорів — це співвідношення основного і додаткового індексу сайту. Якщо у сайту майже всі сторінки перебувають у додатковому (supplemental) індексі, то це вже говорить про багато що.

Добровільно-примусова індексація сайту

На жаль не всі пошуковики (не будемо показувати пальцем) так швидко індексують сайти, як Google. Навіть нові сайти влітають в індекс гугла за лічені дні, а в деяких випадках і за години, чого не скажеш про яндексі. Тому, коли маєш справу з Яндексом, доводиться іноді йому допомагати звернути увагу на себе. Ось буквально днями, один мій хороший друг обмовився, що його сайт вже 1.5 місяці ніяк не потрапить в індекс яндекса, ну він ігнорує його і все тут. Найцікавіше, що сайт в зоні .ru а не який-небудь net або com. Ніби як вважається, що вітчизняні зони яндекс індексує більш охоче. І що ви думаєте — поставив з головної сторінки upgoing.ru посилання на його сайт і вже наступного дня він відрапортував, що сайт яндекс нарешті прийшов ? Може збіг? А може і ні.

Був у мене ще днями випадок. Помітив, що одна стаття (10 порад з вибору ідеального копірайтера) вперто не хотіла заходити в індекс яндекса і це при тому, що після додавання в ЯК, нові статті буває влітають в нього і за десять хвилин (помічено не раз). Ну не зрозумію, вже статті які були після неї увійшли в індекс, а це, ну як ніби стоп-кран хтось зірвав. Ну, думаю, не хочеш добровільно, значить тобі доведеться трохи допомогти — закупив кілька копійчаних посилань в ротапосте з блогів ЖЖ і LiveInternet, і вже через день стаття була в індексі.

Про те, як прискорити індексацію сайту Upgoing.ru ми ще поговоримо, а то стаття вже вийшла завеликою.

Чи були у вас проблеми з індексацією сайту?

Схожі записи

  • Ефективне просування Вашого сайту в інтернеті
  • Як скласти семантичне ядро сайту.
  • Як уникнути поганої індексації сайту в пошукових системах
  • Що робити, якщо сайт випав з індексу?
  • Google після Пінгвіна. Індексація не піддається логіці.
  • Як повернути сайт в індекс Яндекса?
  • Що заважає сайту вийти в TOP