Дизайн — це перше, що кидається в очі відвідувачам вашого сайту, а зустрічають, як відомо по одягу». Існує чимало думок з приводу того, яким повинен бути дизайн, а яким ні. Зібралися одного веб-дизайнери зі всього світу і стали вирішувати, що означає вираз «хороший дизайн». Вирішували довго, і в підсумку прийшли до спільного рішення: хороший дизайн – це той дизайн, який не помітний. Дивно, але не всі веб-майстри пам’ятають і дотримуються головного правила: дизайн повинен ефективно сприяти сприйняттю інформації.

Часто зустрічаються дизайнери, які люблять безліч малюнків, флеш-заставки та ін. На дизайн без спецефектів вони просто не звертають уваги, вважаючи його нудним і прісним. Хоча мінімалізм в дизайні і набирає обертів, але багатьма сприймається як те, що власник вирішив заощадити на «наваротах». Так виходить, що багато веб-майстри не дотримуються простого правила: сайт потрібно створити так, щоб було зручно користувачам. Адже деяким відвідувачам зручно чекати поки завантажиться сторінка, адже спецефекти «важать» досить пристойно. І наступного разу він знайде аналогічний сайт, швидко загружающийся і зручний в управлінні, а на цей сайт більше не повернеться (благо, зараз величезний вибір різноманітних сайтів зі схожими профілями).

Незручний сайт моментально може бути витіснений конкурентами, адже вони знаходяться тут дуже близько – всього лише пару кліків миші і все. Та й просування сайту з «кривим» дизайном йде набагато гірше, ніж з тим, що відвідувачі сприймають «на ура».

З кожним днем все більше удосконалюються сайти, і з кожним днем все вимогливішими стають відвідувачі. Тому, якщо з’явилося бажання зайнятися веб-дизайном – спочатку потрібно добре вивчити основи. І одне з головних правил – flash-заставки, різні ефекти не завжди доречні. Є досить велика кількість інших методів для привернення уваги: зручний інтерфейс, використання різноманітних шрифтів, піктограм, ілюстрацій та інше.

Однак і применшувати значення flash теж не варто. Адже в сучасному дизайні сайтів буває так, що flash – це одна з вимог замовників. До того ж в деяких випадках, вміло і до місця застосований, він виглядає дуже ефектно, залучаючи відвідувачів.
Таким чином, можна вивести ще одне правило веб-дизайну: важлива суть створюваного сайту, і спираючись на неї, необхідно заповнити форму. При створенні інтернет-сторінки важливо використовувати новинки і досягнення сайтобудування, однак, зловживати цим не варто. Головне, зробити так, щоб зручно було користувачам, які відвідують сайт, і вони хотіли повертатися туди знову і знову. Крім того, сайт має відповідати меті, для якої був створений.

Хороший дизайн повинен приносити прибуток

А ось це як раз те, що відноситься до мети, адже якщо сайт створений для того, щоб приносити гроші, то і дизайн повинен підходити під цей критерій.

В даний час, коли різноманітних сайтів величезна кількість, якісний веб-дизайн є необхідністю, яка гарантує успіх сайту. Кількість сайтів збільшується, підвищується рівень дизайнерської грамотності, звідси і вимоги до оформлення сайтів. Інтернет-користувач навряд чи довго затримається на сторінці недбало оформлена. Далі хотілося б розглянути, яким чином можливо збільшити смислове навантаження для малюнків і текстів веб-сторінок.

Яким повинен бути дизайн, щоб залучити найбільшу кількість відвідувачів і не відштовхнути тих, хто зайшов на вашу сторінку?

По-перше, він привертає увагу відвідувачів. Грамотно оформлений сайт повинен відрізнятися від інших. При цьому можна використовувати різноманітні стилі: від класичного до сучасного.

По-друге, відрізняє сайт від інших подібних. Якщо переглянути популярні сайти, то можна виявити загальні риси, які приваблюють відвідувачів. Важливо звернути увагу на шрифти, використання кольору, піктограми. І при всьому при цьому ваш сайт повинен бути унікальним, мати певний стиль, притаманний тільки йому. Дизайн сайту повинен зробити його впізнаваним.
Інтерфейс сторінок не повинен змінюватися на всіх сторінках сайту. Це дозволяє відвідувачам добре орієнтуватися на сайті і викликає менше питань і нерозуміння.

По-третє, має бути інформативним. Заходячи на ваш сайт, відвідувач повинен зрозуміти значимість вмісту. Добре підібрані кольори, піктограми, шрифти, що використовуються справляють приємне враження. Якщо ж сторінка наповнена дрібницями, використовується один і той же шрифт, то відвідувач може подумати про непрофесіоналізм автора.

Для якісного дизайну сторінки важливо, щоб документ добре читався. Для цього використовуються різні параметри, такі як міжрядковий інтервал, розмір і накреслення шрифту, вміло використовується колір. Об’ємні тексти потрібно намагатися розділити на невеликі, зручні для сприйняття шматки. Заохочується використання наочних прикладів: діаграми, таблиці. Бажано, де це можливо, текст замінити малюнками. Довгі фрази і пропозиції погано сприймаються і незручні в читанні, тому інформація повинна бути викладена стисло, лаконічно і ємко.
Хороший дизайн сприяє кращому сприйняттю сторінки, таким чином доносячи інформацію до відвідувачів у повному обсязі і головне він має важливе значення на просування сайту в цілому.

Мабуть варто відзначити, що якщо ми маємо справу з дизайном під MFA сайти, то вони чомусь дуже схожі один на одного, тут панує мінімалізм. Тому що все, що потрібно від користувача — щоб він пішов через контекстну рекламу.

Схожі записи

  • Інтернет-сайти: шаблон або ексклюзивне виконання
  • Дизайн сайту – обличчя вашої компанії в інтернеті.
  • Web-дизайн в ансамблі робіт по створенню інтернет-проекту
  • Мінімалізм у веб-дизайні
  • Дизайн сайту
  • Скільки коштує замовити розробку сайту?
  • 7 порад веб-дизайнеру