А як добре починалося ранок. На upgoing.ru число статей вже 500, ну думаю, треба написати який-небудь оглядовий пост, підвести підсумки, так і просто порадіти тому що показники відвідуваності за моїми проектами чомусь пішли в гору. Напишу про це пізніше, а тепер чому в назві варто гребаной белтелеком. Не вважайте за лайку, нехай кожен розуміє вислів гребаной по своєму, ну а ми будемо вважати що це похідне від гребти, тобто загрібати бабло ? Та насправді монополіст цим і займається, причому його робота мене останнім часом дратує все більше і більше. Ну як можна пояснити те, що навіть В’єтнам обходить Білорусь по швидкості інтернету?

Проникнись ситуацією:

Ви коли-небудь писали статтю години три, а потім за безглузду випадковість всі втрачали? У мене бувало і не раз, тому знаючи що інтернет може здохнути в самий невідповідний момент сохраняюсь досить часто. Але в цей раз вийшло так, що вирішив трохи відволіктися і пограти в танки онлайн. Гра так затягнулася, що тривала вже 5 годин — жодна з команд здаватися не хотіла і бій був не дитячий. Ваш покірний слуга був на 1-му місці за очками в команді якої залишалося всього кілька прапорів до перемоги. І тут пропав інтернет. Коли він з’явився зайти в цю гру вже не міг, тому що моє місце було зайняте. У підсумку втратив весь призовий фонд, який міг отримати, а він був досить значний. Час було витрачено даремно. Перші слова які у мене вирвалися і були покладені в першу частину назви статті. Ну так, адже простіше зайти наприклад на http://touch-mob.ru і завантажити що-небудь на мобілку і грай собі, навіщо трафік займати ?

З вуст президента частенько звучить те, що Білорусь — це центр Європи, що у нас і те і се, коротше ми круті і просунуті. Хотілося б вірити, що це так, та тільки жаль реальність зовсім далека від того, що ми звикли бачити з екрану телевізора.

Чим можна пояснити, що за швидкістю інтернету В’єтнам, Кенія і навіть Ямайка обганяють Білорусь? Не вірите? Думаєте, це я щось тут придумаю, несвідомий розумієш елемент суспільства. Ніколи не тягнуло в політику, але якщо б організували акцію проти Белтелекома — точно б пішов. Про швидкості інтернету трохи пізніше, ну просто не можу обійти слова однієї людини (кликабельно) :

Думаю читачі з Білорусі дуже добре мене зрозуміють. Днями зайшла сусідка і попросила глянути що у неї з інтернетом.
— І в чому питаю справа?
— Ну, дуже часто став пропадати.
— Звикай, у мене така фігня триває вже досить довго ?

На цьому розмова і закінчився. А всі походу почалося з-за інтерактивного телебачення ZALA, на який народ стали занадто активно підключати, не дбаючи про розширення пропускної здатності каналів. І якщо в Мінську користувачі цього може і не особливо відчувають, то в глибинці картина інша. Пам’ятається були часи, коли IPTV ще не було, інтернет у мене міг працювати мало не добу без обриву, а зараз вечорами взагалі морок виходить.

Так от, охолонувши подумав, а може дарма кочу бочки на белтелеком і він трудиться як бджілка, щоб боротися з низькою швидкістю інтернету, намагаючись її всіляко підвищити. Пригадується рік тому писав статтю в якій аналізував швидкість інтернету різних країн. Білорусь рік тому займала приблизно 65 позицію зі швидкістю в районі 5,6-5,8 Мб/с. Щоб уникнути зайвих запитань, скажу відразу що використовую дані сервісу NetIndex.com, який збирає дані з www.speedtest.net. Так ось на момент публікація цієї статті Білорусь знаходиться на 99 місці.

99 місце, зі швидкістю 3,21 Мб/с. Якщо врахувати, що рік тому було майже 6 Мб/с то результат роботи на обличчя ?

А як же йдуть справи у найближчих сусідів?

1. Литва — 2 місце 32,2 Мб/с
2. Латвія — 4 місце 30 Мб/с
3. Естонія — 1 місце 41,4 Мб/с
4. Росія — 37 місце 11,5 Мб/с
5. Україна — 26 місце 14,4 Мб/с
6. Польща — 45 місце 9,0 Мб/с

Дивно якось виходить, навколо нас добре, а тут як бермудський трикутник. Може пора вже припинити монополію белтелекома? Може тоді щось і зрушиться.

До речі сиджу я на тарифі анлим Домосід Плюс, який не такий вже й дешевий. Якщо брати за курсом долара, який був на початок 2011 року, то платив майже 26$ за 2 Мб/с. Але так як долар за рік у нас виріс в 3 рази, виходить що плачу вже трохи менше 10$. Дивно, як це Белтелеком ще не піднімає ціни за таку якісну послугу. Хоча може я і не правий і у решти білорусів проблем з ByFly не виникає.

Коментарі вітаються ?

Схожі записи

  • Низька швидкість інтернету
  • Найдоступніші методи збільшення швидкості інтернету