Доброго часу доби, читачі Upgoing.ru сьогодні мені хотілося б поміркувати з вами про підводні камені інвестування в ПАММ-рахунки, на прикладі компанії FX-Trend.com. Чому саме на прикладі Форекс Тренд? Тупо тому, що поки тестую тільки цю компанію, на підльоті тестування Альпарі, але це буде трохи згодом.

Багато хто вже в курсі, що 5 березня я почав тестування такого способу заробітку в інтернеті як вкладення в ПАММ-рахунки, про цьому способі зараз говорять дуже багато, але тільки не все так гладко як підноситься. Спочатку у мене все складалося чудово, але вже в квітні з’явилися непередбачені втрати в розмірі 168$ (що склало 13,5%) і ось тоді я став трохи обурюватися. Як людина, не дуже далекий від форекса, розумію, що це елементарне просадка, але тоді мені чомусь здалося, що злив половини депозиту трейдера Valex не дуже було схоже на випадковість. Передбачаючи обурення з приводу того, що я жену на FX-Trend відразу скажу: «Не жену, а просто звертаю увагу на те, на що не варто звертати увагу» ?

Про це напишу трохи нижче, але щоб заспокоїти тих, хто горою стоїть за памм-інвестування в форекс тренд, скажу, що через місяць я не тільки відбив понесені втрати і додав 77$, але вчора навіть збільшив суму інвестування до 1500$. Заробляти можна, але ви повинні мати перед очима повну картину. Ну а щоб картина була повною, хочу в цій статті викладе вам деякі дані, які, безумовно, можуть не сподобається FX-Trend, за подібні повідомлення у них на форумі досить жорстко банять, а можуть навіть прикрити акаунт з примусовим виведенням коштів ? Хоча як по мені, так якби адміни діяли більш стримано і мудро відповідали на слизькі питання, то від цього авторитет Форекс-Тренд тільки б виграв. Отже приступимо.

Бани за натяки про виведення коштів про міжбанк


Після того, як Valex злив половину памм-рахунки за пару тижнів, про що можете почитати тут, з’явилося бажання вникнути у все більш добре. Почав аналізувати угоди трейдерів і став дивуватися і дивуватися. Проблема ще в тому, що для того щоб бачити операції здійснюються трейдерами, потрібно бути їх інвестором, так що я на свій страх і ризик став вкладатися і в тих, хто показував дуже великі осідання. Наприклад, щоб подивитися угоди трейдера LaryKinq довелося кинуть 500$ і це після того, як 6 травня він показав втрати в -57%. Непогано так просів за тиждень — на цілих 223000$. Так ось аналізуючи угоди багатьох трейдерів я був просто шокований їх лотностью (розміром позицій) для прикладу можу кинути того ж LaryKing:

Про «дивність» різкого збільшення позиції в момент зливів я говорити не буду — давайте просто спишемо це на торговельну систему трейдерів і різко виникло бажання зрубати багато грошей для інвесторів. Від цього і різке зростання позицій у 2-3, а іноді і більше від звичайного. Ого-го, цікаво, а виводяться кошти на міжбанк? Якщо ви задасте це питання будь-якого брокера, то кожен вам скаже: «Ну звичайно ж, ми виводимо позиції на міжбанк». Але що тут гріха таїти, ви ж розумієте, що ваші 100 доларів ніхто на міжбанк не буде виводити, а ось сумарну позицію брокери звичайно ж «можуть», та й повинні виводити.

Для того, щоб зрозуміти суть викладається думки, нам ще потрібно таке поняття, як «кредитне плече» — для тих, хто не в курсі, це інструмент з допомогою якого брокер дозволяє вам торгувати сумою, що набагато перевищує ваш депозит. Якщо у вас на рахунку 1000$ і кредитне плече 1: 200, то це означає, що ви можете відкривати сумарну позицію в 200000, а це майже 1,5 лота по парі EURUSD. Саме використання кредитного плеча дозволяє подвоїти депозит не те, що за місяць, а навіть за день. Але якщо ринок пішов проти вас, то депозит можна втратити ще швидше. Так ось, у багатьох великих зарубіжних брокерів спостерігається наступна картина:
Чим більше ваш депозит, тим менше розмір кредитного плеча.
Ніхто, при депозиті в 1 млн. дол вам не дасть кредитне плече скажімо 1 до 500, тому що при вдалій торгівлі ви можете розорити кого завгодно. Мені зустрічалися співвідношення навіть 1:1, більш часто 1:10 і трохи вище. Але дилінгових центри, що діють на пострадянському просторі більш щедрі, так що плечем 1:500 вже нікого не здивуєш, а при депозиті в 1 млн. дол. пропонують часом і 1:200. Але знаєте мене лякає навіть 1:100 (FX-trend) і знаєте чому? Тому що при такому розкладі брокер не в змозі виводити всі позиції на міжбанк, а це значить, що йому стає невигідна сумарна прибуткова торгівля. Під зведеним прибутком(збитком) розуміється сума всіх збиткових і прибуткових позицій по ДЦ. Припустимо частина трейдерів держить прибуткові позиції на 20 млн. доларів, а за іншим трейдерам спостерігається сумарний збиток у 30 млн. доларів — виходить загальна картина хороша, тому що ДЦ буде у прибутку, а от якщо раптом виникає зворотна картина, то самі розумієте ? Звичайно коли позиції виведені на міжбанк і брокер живе лише за рахунок комісії, то йому не страшний сірий вовк, але тоді і про плече 1:100 можна забути.

Щоб було трохи зрозуміліше візьму наприклад кілька трейдерів, і візьму максимальні лоти, якими вони входили порівняно недавно, а потім прикинемо скільки потягне висновок позиції на міжбанк.

1. LaryKinq 250 лотів по EURUSD — необхідно 25 млн. євро або трохи більше 31 млн. доларів.
2. Valex — 150 лотів, що зажадає приблизно 19 млн. доларів на міжбанку.
3. AlexZhuk — 200 лотів, або 25 млн. доларів на міжбанку.

Отже, щоб вивести позицію лише по цим трьом трейдерам на міжбанк FX-Trend необхідно близько 75 млн. доларів. І це при тому, що сумарний розмір трьох памм-рахунків цих трейдерів (10002, 7061, 7093 — номери рахунків) становить трохи менше 2,3 млн. доларів.
Впевнений що FX-Trend володіє такими можливостями ?
Так, на майбутнє — з яким би брокером ви не працювали не варто скидати інформацію про висновок на міжбанк, чим серйозніше контора, тим більше шанси на те, що ніхто не захоче втрачати свою репутацію заради кількох лямів зелені. Якщо ви оперуєте сумами исчисляющимися в районі 3-4 нулів, то хвилюватися особливо не про що, але якщо ви серйозно мають намір прописатися на форексі, в якості трейдера або інвестора — вибирайте серйозного брокера. Повернемося до нашої історії з баном.

Так от, коли я зробив такі от маленькі розрахунки, то через одного хорошого знайомого закинув цю інформацію на форум Форекс-Тренд, зрозуміло, щоб більш знаючі люди, втовкмачили мені, що я помиляюся. Хоча може і погарячкував і сказав занадто різко, але після цього повідомлення, ну і ще парочки, акк довго не прожив ?

Найцікавіше, що роздавали попередження і банили навіть тих, хто копіював це повідомлення і давав свої відповіді. ТАБУ! У підсумку всі повідомлення потерли, звинуватили в тому, що я піарю інших і нагородили вічним баном ? А власне за що?

Звичайно, ви ж розумієте, що ніяких правил зазначених у цих пунктах порушено не було, втім як і попереджень. А потім в лічку стали скидати безліч питань, аж до того, щоб я кого-то порадив з керуючих памм-рахунками на Альпарі. На що, послав усіх лісом, сказавши, що не збираюся піарити кого б то не було, брокера або конкретного трейдера. Але задаються затвердили мене в тому, що багато задають собі подібні питання, але, на жаль, не знаходять на них відповіді.

Чому на FX-Trend.com так мало памм-рахунків?

Хочете вірте, хочете ні, але це один з перших питань, яке я собі поставив, коли побачив, що весь рейтинг памм-рахунків налічує менше 200 памм-рахунків (на даний момент 241), в рейтингу ПАММ-2.0 ще 27 рахунків, хоча якщо судити за порядковими номерами їх повинно бути досить багато. Бо як я прийшов протестувати Форекс-Тренд у першу чергу тому, що ця компанія була названа кращим брокером для інвесторів за версією MASTERFOREX-V в 2011 році, ну і тому що Мауль їх рекламував, але про Мауле ми ще згадаємо ?
Насправді, памм-рахунків судячи з порядковими номерами було куди більше, але вони як би зникають з рейтингу після того, як по них закрывется оферта, ну або з інших причин. Я б не особливо вникав в суть того, що відбувається. Але як мені бачиться одна з основних причин криється в цій простій фразі:
Не потрібно турбувати інвесторів!

Саме з цієї причини можуть затиратися незручні повідомлення і особливо язикаті форумчани вирушати на «відпочинок». Цілком з цієї причини можуть йти глибоко в архів ПАММ-рахунку на подобі Mercurius (http://fx-trend.com/pamm/12314/) якщо ви заглянете на нього зараз не побачите нічого, ну хіба що початковий капітал управа був 50000$ ну і просідання в районі 90%.

Коротше рахунок був злитий. Ну подумаєш злитий рахунок і що тут такого? Ага, а якщо я вам скажу що там було понад 950 тис. дол інвестицій то вам, як інвестору вже стане трохи не по собі. Плюс пів-мільйона самого керуючого. Хоча прямо перед обвалом спостерігалися висновки великих сум, але хто і як, це вже інша історія. Причому дану інформацію я знайшов випадково, коли шукав тут всякі подробиці, ну і вийшов на гілку цього керуючого на форумі. Але, блін, коли я бачу, що можна ось так от втратити купу бабла, мені реально стає страшнувато вкладатися в памы ? Але нічого, переборов себе і вкладаю, просто все треба робити з розумом і грамотно диверсифікувати потфель. Писав статтю і перервався на 40 сторінок гілки про меркуриуса, якщо вмієте читати між рядків і витягувати цінне з нікчемного, то ось вам ссыль. Може кому буде цікаво.

Так, якщо у Вас є акаунт на форумі FX-тренда, будьте дуже обережні з натяками, можна запросто потрапити в бан, хоча не довго звичайно відкрити інший, але адже шкода витраченого часу. Це одна з причин, чому я періодично купую акаунти на форумах. Погодьтеся приємно, наприклад, коли ти почав працювати з компанією місяці три тому, а у тебе вже є пару аккаунтів річної витримки. До речі, якщо у когось є прокаченные акаунти на відвідуваних форумах і вам полювання на них «забити», можете написати листа із зазначенням облікового запису, може що і прикуплю.

Отже, поїхали далі. Мабуть потрібно скорочувати статтю як мінімум в 2 рази, що стає завелика, та й бажано опустити деякі подробиці, а то я потім точно ні одного реферала не наб’ю як Мауль ?

Зійдемося на тому, що FX-Trend — хороша компанія, дозволяє інвесторам добре розгулятися, отримати добру порцію адреналіну і так далі, коротше зручно і все тут. ? Пам’ятайте, що в яку б форекс-майданчик ви не інвестували свої кошти ризик є скрізь і завжди, зарубайте собі це на носі.

Деякі дивацтва Форекс Тренду

Взагалі я така людина, що іноді звертаю уваги на те, на що не варто звертати уваги. Було якось навіть параноїком блогосфери обзивали ? Звичайно компанія серйозно працює над статистикою угод, їх підрахунком і тому я не буду звертати уваги на деякі суто технічні моменти, які виникали за час роботи з памм-рахунками. Але так чисто заради приколу задам питання, на який хочу отримати відповідь.

Якщо уважно подивитися в ліцензію компанії, то ми видем, що вона відкрита з 22 липня 2010 року:

а якщо відсортувати рейтинг памм-рахунків за зростанням від дати створення, то бачимо таку картинку:

Так от керуючий Avas відкрив памм-рахунок 30 липня 2010 року, і цей рахунок йде під номером 5995. Я от ніяк не можу дотумкати, треба б на форумі запитати, та боюся — раптом за це забанять ? — де всі памм-рахунки до цього номера, якщо вони звичайно були? А то ж виходить, що тисячі памм-рахунків були до того, як компанія отримала ліцензію на професійну діяльність на фондовому ринку. До речі, що стосується керуючого Avas то це походу гуру Форекса — за 2 роки торгівлі не було жодного збиткового місяця (заздрю по чорному) Мені чомусь здається що це трейдер самої компанії FX-Trend, ну має ж хтось виводити сумарні позиції на міжбанк ? Хоча адміни на форумі ніби як і говорили, що серед керуючих памм-рахунками немає працівників компанії, так що я можу помилятися… І не питайте мене про ліцензію. Всі закінчуємо з самим форекс трендом, давайте пройдемося по Маулу, бо я вважаю, що Данило своїми діями відбиває бажання інвестувати в FX-Trend.

Як Данило Мауль відбиває бажання інвестувати

Найкумедніше, що це пише той, хто зареєструвався на форекс-тренд саме завдяки серії статей Данила (maulnet.ru) за його експерименту «5000$ в Памм-рахунки». І начебто Данило намагається як може, піарячи компанияю на блозі і форумах, але робить він це дуже незграбно і негарно. Ну от скажи Данило, як можна викладати таку статистику:

І хоча заголовок звичайно гарний — квітень приніс 3945$, але скільки з них реально від інвестування — складаємо циферки з памм-рахунками і отримуємо 43+15+74-13-46=73$. Виходить що 5000$ «інвестовані тобою» (хоча я в цьому сумніваюся ? ) принесли цілих 73$ прибутку, так це пипец як багато. А ось майже 4 килобакса за рахунок рефов це звичайно вище всяких похвал, заздрю по честняку. Але про 73$ можна було б не писати. Це, так би мовити, по-перше.

По-друге, Мауль походу не реінвестував взагалі, я вже не кажу про нарощування інвестиції. Хоча здоровий глузд підказує нам вкладати гроші туди, де вони множаться. Так що в наступному звіті хотілося б бачити щось типу такого: «Збільшую розмір інвестицій з 5000 до 15000$ — це буде красиво, ну а поки що зовсім не вражає. А коли щомісяця зливається прибуток і рефотчисления, то виглядає це не дуже привабливо.

Та й на форумах, треба бути більш обережним у своїх висловлюваннях, а то потім всякі підхоплюють тему і роблять некрасиві натяки. Погано тільки що на серч за них не банять, хоча хто ж забанить того ж самого Серафима — він же ж модератор ?
Раз вже торкнувся серч, то пару повідомлень (кликабельно) :

Serafim — ти припарил вже ? . Так, так, Серафим, Данило тобі діло говорить, не заважай набирати рефералів, так і про те, щоб збільшити хоча б до 10К як би обіцянку дано, так що не заіржавіє. І це припини вішати ярлик «кухня» на всіх підряд. ?

Всі рабята, я відчуваю що якщо продовжу писати далі, то це вже буде стаття, а ціла повість, втомитеся читати. Писати звичайно є про що, але воно поки Вам не потрібно ?

На цьому і закриємося. Всім вдалих інвестицій! Інвестуючи не забувайте про те, що непотрібно складатися всі яйця в один кошик.

Тільки не сильно линчуйте мене в коментарях ?

Схожі записи

  • Інвестування в ПАММ рахунки. 2013-й рік приніс 82,37%
  • Підсумки інвестування в памм-рахунки за червень: чорна п’ятниця агресорів.
  • Куди вигідно вкласти (вкладати) гроші