В одній із статей цього блогу, розмірковуючи про причини для створення блогу, було сказано наступне: «Навіть влада змушена часом реагувати на публікації в інтернеті, тому що вплив інтернет-ЗМІ зростає з кожним днем». Втратило це твердження актуальність? Не думаю.

Президенту Росії Дмитру Медведєву – прихильникові інтернет технологій – народна чутка присвоїла почесне звання головного блогера країни. І цей факт не дивує, оскільки Д. А. Медведєв спочатку завів відеоблог, а потім і власний інтернет-щоденник у всесвітньо відомому сервісі блогів «Живий Журнал», який більш відомий під короткою абревіатурою «ЖЖ». А зовсім нещодавно президент РФ відзначився і на Twitter – сервіс мікроблогів, який інтернет-користувачі нічтоже сумняшеся назвали «поміссю повноцінного блогу з ICQ». Освоївшись на просторах інтернету, президент наполегливо рекомендує своїм підлеглим і слугам народу завести інтернет-щоденники. Багато прислухалися до поради Дмитра Анатолійовича і тут же кинулися освоювати глобальну мережу.

Про що ж пишуть чиновники-блогери? Які типові помилки роблять? На ці та інші запитання відповімо в цій статті. А також наведемо своєрідний рейтинг чиновників-блогерів, які мають власну сторінку в ЖЖ.

Варто відзначити, що пристойне число чиновників і до призову Д. А. Медведєва використовували блоги для комунікації з людьми. Але це явище стало настільки масштабним лише після заклику президента Росії. Так перші особи – заступник міністра і директор одного з департаментів — Міністерства промисловості і торгівлі завели свої офіційні блоги. Загалом, чиновників засвітилися в ЖЖ стає все більше. Але деякі з них йдуть далі і заводять акаунти в Твіттері. У Росії з vip-блогерів завели сторінки в Твіттері лише двоє: Дмитро Рогозін і президент РФ Дмитро Медведєв, але це поки.

Безумовно, блог – це щось нове і зовсім незнайоме для основної маси російського чиновництва. Тому не дивно, що деякі чиновники-блогери роблять помилки. На жаль, багато vip-блогери плутають два поняття: блог (інтернет-щоденник) і офіційний сайт. У зв’язку з цією плутаниною в головах і відбувається той прикрий факт, що деякі блоги відомих персон перетворюються в не що інше, як збори прес-релізів та новинні стрічки. На жаль, але деякі чиновники заводять власні блоги не в ЖЖ або в інших сервісах, а на офіційних сайтах. Чим же це погано? Відповідь очевидна. Відвідування офіційного сайту незрівнянно менше, ніж кількість активних користувачів ЖЖ. Таким чином, чиновник, який завів блог на офіційному сайті, різко скорочує кількість читачів свого інтернет-щоденника. До того ж, далеко не всі сайти відомих персон пристосовані для ведення блогу.

Говорячи про постах в ЖЖ, можна відзначити, що одні чиновники ведуть свій блог самі, інші – привертають до цього суспільно важливій справі прес-службу. Насправді ж, чиновника, який власноруч пише свій блог визначити досить-таки просто за наявності авторської позиції і інтонації з тих чи інших питань і подій. Втім, не так вже й важливо веде відома персона блог самостійно або ж залучає підлеглих, тому що чиновники, заводячи блоги, роблять маленький крок до звичайного громадянина своєї країни і це похвально. Загалом, «крига скресла, панове присяжні засідателі»…

А наостанок наведемо 5-ку найпопулярніших чиновників-блогерів за кількістю друзів.

Першим у рейтингу став Д. А. Медведєв, який є не тільки президентом Росії, але активним блогером. Другу сходинку у рейтингу посіла Марія Гайдар, що займає пост заступника голови уряду Кіровської області. На третьому місці опинився Олег Чиркунов, є губернатором Пермського краю. Микита Бєлих – молодий губернатор Кіровської області – зайняв четверту позицію в рейтингу. А замикає 5-ку найпопулярніших vip-блогерів в російському сегменті інтернету Сергій Миронов, який, втім, в поданні не потребує.

Ця стаття більшою мірою написана для тих, хто ще роздумує над тим, чи заводити свій блог чи ні. Необов’язково заводити блог для заробітку в інтернеті, зробіть просто інтернет-щоденник для душі і спілкування, а інше прийде саме.

Так, якщо ви все таки надумаєте влитися в блогосферу, то інструкція щодо самостійного створення сайту вам вже точно стане в нагоді. Навіщо платити іншим за те, що легко можна буде зробити самому.

Схожі записи

  • Сім кроків до виходу з особистого фінансової кризи
  • Чи варто намагатися заробляти в мережі?
  • Межа продажності
  • Смуга чорна, смуга біла!
  • Дрібниця, а приємно…
  • Додай двійку і рідер завалить!
  • Бувають у житті огорченья…