Іноді простий користувач інтернету відвідавши сотні сайтів замислюється, а як створити власний сайт? На це питання можна знайти відповідь задавши пошук в будь-якому пошуковику. Зараз в Рунеті дуже багато проектів, які орієнтовані на початківця веб-дизайнера, що пропонують відкрити сайт на їх хостингу абсолютно безкоштовно. Давайте ж детальніше розглянемо, що пропонують такі компанії, з якими незручностями в майбутньому може зіткнутися користувач при використанні безкоштовного хостингу.

Насамперед варто запам’ятати — безкоштовний хостинг розрахований тільки для тих людей, які планують робити сайт для душі, як правило заробити на ньому не вийде. Хоча бувають винятки, скажімо на ucoz’е іноді можна зустріти сайти просто напхані рекламою, крім реклами самого хостера на ній ще є реклама самого власника сайту, як правило з таких сайтів відвідувачі йдуть дуже швидко, оскільки початківці веб-дизайнери допускають одну з головних помилок при розробці сайту(помилка?), вони його роблять виключно для реклами, а контент на такому сайті виглядати як безкоштовний додаток, і якщо цей контент не архіважливий для відвідувача, то швидше за все він просто піде з такого сайту або отримавши необхідну інформацію( якщо зможе до неї дістатися) або відразу, як тільки у нього в браузері з’явиться спливаюча реклама, як правило еротичного змісту.

Практично всі компанії, що надають безкоштовний хостинг виставляють ряд обмежень на його використання. Найпоширеніші це: присутність реклами на вашому сайті, обмеження на дискову квоту, обмеження на використання CMS(різні CMS по різному навантажують процесор сервера), обмеження на домен. Давайте розглянемо кожне з поширених обмежень окремо.

Реклама хостера на вашому сайті — тут все зрозуміло, оскільки з вас грошей не беруть за користування хостингом їх спробують заробити на ваших відвідувачів, практично всі хостери Рунета ставлять свою рекламу на безкоштовні сайти. І добре якщо реклама буде невеликим блоком спливаючим на 60 секунд десь у верхньому правому чи лівому куті, рекламує платні послуги вашого хостера, деякі хостери просто відверто заробляють на вашому сайті гроші вішаючи комерційну рекламу. Якщо ви вибрали хостера який вішає рекламу на сайт, перш ніж проходити реєстрацію відвідайте кілька сайтів, які хостятся на цьому безкоштовному хостингу і зверніть увагу на рекламу. Реклама на сайті повинна тематично збігатися з сайтом. Крім цього при реєстрації варто звернути увагу, чи можна вам редагувати рекламний блок, оскільки якщо така можливість відсутня, то не виключено, що реклама сайту буде виглядати красиво на вашому сайті і буде псувати весь його зовнішній вигляд. Тобто налаштування хоча б колірної гами рекламного блоку повинні бути обов’язково, бажано щоб і розміри цього блоку та місце його проживання на вашому майбутньому сайті можна було редагувати.

Обмеження дискової квоти на безкоштовному хостингу дуже поширене явище, оскільки, хостер ж не знає, що за сайт ви збираєтеся розмістити, раптом ви задумали файлове сховище. Як правило, останнім часом практично всі хостери виділяють близько 100-300 мб дискового простору, що цілком достатньо практично для будь-якого сайту, крім цього деякі хостери збільшують дискову квоту, якщо на сайті бувають відвідувачі. Ті хостери, які обіцяють необмежений простір під сайт, як правило лукавлять, оскільки швидше за все закриті можливості завантажувати на сервер будь-які файли, крім безпосередньо сторінок вашого сайту.

Обмеження на використання CMS. Не секрет, що деякі CMS досить сильно на короткочасне час навантажують процесор сервера, якщо на платному хостингу хостер може з цим миритися, то на безкоштовному хостингу при використанні ресурсномісткою CMS, як тільки у вас з’являться відвідувачі, а значить з’явиться і навантаження на сервер, сайт буде закритий. Деякі хостери взагалі не передбачають можливість використання CMS(narod.ru), або пропонують використовувати свою власну, що теж не зовсім добре, оскільки, як правило цим вони прив’язують ваш сайт саме до свого хостингу. На такий хостинг, якщо ви плануєте відкрити дійсно хороший сайт я взагалі не рекомендую звертати увагу, оскільки по-перше ви будите витрачати час на навчання роботи з даної CMS, ну а по-друге в майбутньому вам може просто не вистачити її можливостей, так і як правило заміна дизайну викликає проблеми, а шаблони вам можуть просто не підійти. Та й сайт буде складніше передати з рук у руки, на відміну від тих, що розташовані на платних хостингах.

Обмеження на доменне ім’я. Одне з найбільш важливих обмежень. Якщо хостер не дає можливості «прикручувати» доменні імена до сайту, то «біжіть від нього, це поганий хостинг. Як правило, якщо не доступна можливість прикручування власного доменного імені, хостинг видає свій власний домен, наприклад :
название_вашего_сайта.названия_хостера(або доменне ім’я, яке належить хостеру).ru
Такі назва сайту, не тільки важко запам’ятати відвідувачу сайту, але й має ще один істотний недолік, ви — як творець сайту не маєте на нього жодних прав, після того як сайт буде розкручений, на ньому з’являться постійні відвідувачі, ні що не завадить хостеру просто забрати його у вас. Або припустимо ви вирішили перейти на платний хостинг, знову ж таки доведеться переходити тільки на цей хостинг( що іноді просто економічно не вигідно), або міняти назву, а це тягне за собою проблему втрату відвідувачів, оскільки їм треба повідомляти про це. Тобто можливість прикрутити доменне ім’я сайту, одна з найважливіших особливостей безкоштовного хостингу, на яку в першу чергу треба звернути увагу. При цьому навіть не важливо, чи є у вас зараз доменне ім’я чи ні, воно може з’явиться в майбутньому.

На мій погляд, з купівлею доменного імені краще не зволікати, а то все смачненьке розберуть. Ось Володимир Карпєєв взяв і забрав домен vovka.su треба сказати запам’ятовується з першого разу.
І останнє напуття, відкриваючи сайт на безкоштовному хостингу, як правило, не претендують на досконалість, вони не рекламуються, не розкручуються, і якщо ви вирішили відкрити свій сайт, єдине, що може змусити повернуться на ваш сайт відвідувача, це цікаве наповнення вашого сайту, тому зверніть на це особливу увагу, оскільки дизайн сайту і т. д. у вас все одно буде гірше, ніж у професійних сайтів, а от наповнення сайту може бути в десятки разів краще. Удачі в створенні сайту.

Схожі записи

  • Крок 4 — вибір хостингу
  • Створення сайту: Воронеж розглядає переваги для компанії
  • Огляд популярних CMS – вибираємо движок для сайту
  • Інтернет магазин: які нюанси необхідно враховувати при його створенні?
  • Як замовити сайт?
  • Створюємо фавикон для сайту. Як зробити favicon.ico для сайту за 5 хвилин.
  • Уроки SEO: Як правильно обрати майбутню тематику сайту?