Якщо ви ведете свій власний блог, то швидше за все вже знаєте, що таке спамм в коментарях, на жаль, але це та реальність, з якою дуже швидко стикаєшся. Але перш ніж я розповім про свої поневіряння зі спамом в останні тижні, краплю інформації:

Inferno Solutions знову пече! Новенький iPhone 5 32GB і бонус до 100$ при замовленні VPS всім новим клієнтам! Про як! Приємно, що для вебмайстрів з’являється все більше бонусів ?

Отже, останнім часом, на мої блоги спам став приходити просто тоннами, незважаючи на те, що Akismet трудиться проти спаму без перерв на відпочинок (вже зарізав 14 441 спам-коментаря..) Але мені його завжди було мало, тому до форми коментування додавав плагін — каптчі, в якості ще одного кордону для спамерів.

Спочатку, на блозі стояла dimoning.ru-captcha яка досить тривалий час справно робила свою роботу, поки в один прекрасний день, Хрумер не почав її бити. Программеры звичайно молодці, постійно вдосконалюють своє творіння, але іноді хочеться творців подібних програм довбанути чим-небудь вагомим.

Not Captcha теж справно відпрацювала якийсь час. Для тих, хто вже не пам’ятає як вона виглядала:

Але настала мить, коли і вона залишилася пробиватися спамерами, тому ваш покірний слуга знову зайнявся пошуками гідної заміни.

Наступна каптча math-comment-spam-protection представляє собою різновид математичних каптчі простояла може місяців 9 після чого дійшла черга і до неї. Мені вперто не хотілося ставити на блозі «злі», важко пробиваемые каптчі, бо коли я сам інколи зустрічаю їх, то у мене взагалі відпадає бажання коментувати ?

І ось після деяких пошуків, знайшов ніби непогану математичну каптчі, яка так і називається Captcha ну або BWS plagins (в адмінці) Той, хто пробував коментувати блог вже помітив, що вона собою являє. На вигляд, відмінностей від math-comment-spam-protection жодних, але вона відрізняється більшою складністю, яку можна змінювати в налаштуваннях.

Її можна розміщувати як на форму коментування, так і на форму реєстрації або логіну. До речі, як додатковий засіб, що віднімає сили у бажаючих зламати адмінку, цілком зійде.

Якщо до установки каптчі на блозі приходило десь по 30-50 спамм коментарів на добу, то тепер у мене тиша. Коротше поставив цей плагін на всі інші блоги і забув про спам. Сподіваюся що хоча б рік, ця каптча протримається ?

Для тих, кому цікаво, плагін можна завантажити звідси. Установка стандартна, як і будь-якого іншого плагіна wordpress. Розібратися не складно, так що докладно описувати не буду, якщо що питайте, підсобимо.

А як ви боретеся зі спамом? Дайте пару слушних порад якщо не важко.

Схожі записи